SOS dla stóp - zmiękczające perełki Nivelazione

Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nawet najpiękniejsze sandałki nie ukażą w pełni swojego uroku nasze stopy nie będą zadbane.
A przecież nie potrzeba zbyt dużo aby bez wstydu je wyeksponować w odkrytym obuwiu.
Co prawda systematyczność, jest dla mnie pojęciem obcym jeśli chodzi o moczenie stóp w soli czy perełkach. Znacznie częściej sięgam po kremy o intensywnym działaniu nawilżającym, ale latem bardzo się staram aby kąpiel stóp stała się moim wieczornym rytuałem.
I muszę przyznać, że ostatnio coraz lepiej mi to wychodzi :)
Od kilkunastu dni codziennie stosuje zmiękczające perełki do stóp z serii Nivelazione, a dziś chętnie podzielę się z Wami opinią na ich temat.
Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nawet najpiękniejsze sandałki nie ukażą w pełni swojego uroku nasze stopy nie będą zadbane. A przecież nie potrzeba zbyt dużo aby bez wstydu je wyeksponować w odkrytym obuwiu. Co prawda systematyczność, jest dla mnie pojęciem obcym jeśli chodzi o moczenie stóp w soli czy perełkach. Znacznie częściej sięgam po kremy o intensywnym działaniu nawilżającym, ale latem bardzo się staram aby kąpiel stóp stała się moim wieczornym rytuałem. I muszę przyznać, że ostatnio coraz lepiej mi to wychodzi :) Od kilkunastu dni codziennie stosuje zmiękczające perełki do stóp z serii Nivelazione, a dziś chętnie podzielę się z Wami opinią na ich temat.
Moczenie stóp jest bardzo przyjemnym i relaksującą formą pielęgnacji.
Gdy jestem w ten sposób unieruchomiona lubię sięgnąć po książkę i przenieść się do innego świata na dobrą godzinę.
Często nawet nie zauważam, że woda w której moczę stopy jest już bardzo zimna :)
Jednak tak długie moczenie ich w wodzie ma na nie bardzo pozytywny wpływ, jednak dużo zależy też od dodatków jakie dodamy do wody.
Zmiękczające perełki do stóp Nivelazione marki Farmona bardzo dobrze zmiękczają i natłuszczają naskórek. Świetnie nawilżają i wygładzają zrogowaciały naskórek.
Moczenie stóp jest bardzo przyjemnym i relaksującą formą pielęgnacji. Gdy jestem w ten sposób unieruchomiona lubię sięgnąć po książkę i przenieść się do innego świata na dobrą godzinę. Często nawet nie zauważam, że woda w której moczę stopy jest już bardzo zimna :) Jednak tak długie moczenie ich w wodzie ma na nie bardzo pozytywny wpływ, jednak dużo zależy też od dodatków jakie dodamy do wody. Zmiękczające perełki do stóp Nivelazione marki Farmona bardzo dobrze zmiękczają i natłuszczają naskórek. Świetnie nawilżają i wygładzają zrogowaciały naskórek.Sprawiają, że stopy stają się miękkie, gładkie i sprawiają wrażenie zadbanych.
Za właściwości pielęgnacyjne kosmetyku odpowiadają takie składniki jak:
- mocznik 96%
- ekstrakt z szałwi
- d-pentenol
Perełki mają zielony kolor i na taki sam odcień zabarwiają wodę.
Nie rozpuszczają się zbyt szybko, a więc świetnie sprawdzają się też jako peeling, pomagają usunąć martwy naskórek.
Zauważyłam, że po kąpieli z użyciem perełek skóra lepiej reagują na kosmetyk, który odpowiada, za kolejny etap pielęgnacji, a jest nim oczywiście krem do stóp.

Sekretem ich efektywności jest regularne stosowanie, stopy wymagają naszej uwagi tak samo jak ręce więc wiadomo, że użycie kosmetyku do ich pielęgnacji raz na dwa tygodnie nie przyniesie zadowalającego skutku.
Nie jest to kosmetyk o natychmiastowym działaniu, aby w pełni dostrzec jego działanie należy codziennie moczyć stopy w perełkach co najmniej przez kilka dni.
W moim odczuciu ich największą wadą jest zapach, perełki pachną jak kostka do wc...

15 komentarzy:

 1. Niestety u mnie ciężko o systematyczne stosowanie produktów do stóp.

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę wypróbować te perełki, skład na pewno pokochają moje stopy, teraz przemywam je w kwasie bromowym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie wypróbuję :) kilka razy nawet myślałam aby je kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie wyglądają, coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciągle zapominam o stopach. Latem są szczególnie w opłakanym stanie. Muszę to poprawić! ;) najczęściej na szybcika stosuję sam krem zmiękczający do stóp ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie wyglądają, pewnie kupię jak gdzieś spotkam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę zerknąć na nie ;) Chociaż przy mojej systematyczności przy tego typu kosmetyków to słabo to widzę... I zapach też mocno odstrasza :/

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo lubię te perełki, zwłaszcza po całym tygodniu chodzenia w pracy na szpilkach w weekend robię im perełkowe kąpiele :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam perelki do kapieli stop *.*

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam z tej serii krem do rąk i nawet jest ok, pomoczyc nogi by się przydało 😃

  OdpowiedzUsuń
 12. Akurat dla moich zmęczonych stóp. Szkoda tylko, że mają taki zapach ;/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger