Filtrowanie wody. Czy to ma sens ?

To, że organizm zatrzymuję wodę nie oznacza, że należy jej unikać. Wręcz przeciwnie !
Organizm gromadzi wodę gdy dostarczamy mu jej w byt małej ilości - to jego system ochronny mający na celu zapobieganie odwodnieniu.
Przyjmuje się, że człowiek powinien dostarczać 1 ml wody na 1 kcal spożywanego pokarmu co oznacza, że powinniśmy wpijać co najmniej 1, 5 litra wody dziennie.
Wraz ze wzrostem aktywności ruchowej oraz temperatury otoczenia należy zwiększać jej spożycie. 
Woda ma jeszcze jedną ważna zaletę, a mianowicie zwalcza głód. Kiedy mamy ochotę na małą (nie koniecznie zdrową) przekąskę warto napić się wody,  w wielu przypadkach okaże się, że dzięki temu głód zniknie.
Należy również pić wodę przed posiłkiem - gdy zapełnimy żołądek wodą nie będziemy w stanie zbyt dużo zjeść.
Mimo, że  woda ma tyle zalet to nie każdy lubi ją pić i wcale mnie to nie dziwi. Sama długo "zmuszałam" mój organizm do polubienia wody, a nie było to łatwe ponieważ był przyzwyczajony do kolorowych napojów gazowanych. 
Z ekonomicznego punktu widzenia codzienne kupowanie butelek wody mineralnej jest dość kosztowne, szczególnie w skali miesiąca.
Dlatego od kilku tygodni filtruje wodę, dzbanek filtrujący stał się stałym elementem mojej kuchni. 
Przefiltrowana woda jest znacznie czystsza niż kranowa i smakuje znacznie lepiej.
Dziś postanowiłam opowiedzieć Wam o dzbanku filtrującym JASPER marki Aquaphor.
Z ekonomicznego punktu widzenia codzienne kupowanie butelek wody mineralnej jest dość kosztowne, szczególnie w skali miesiąca. Dlatego od kilku tygodni filtruje wodę, dzbanek filtrujący stał się stałym elementem mojej kuchni. Przefiltrowana woda jest znacznie czystsza niż kranowa i smakuje znacznie lepiej. Dziś postanowiłam opowiedzieć Wam o dzbanku filtrującym JASPER marki Aquaphor.
Od momentu gdy zmieniłam swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze przeprowadzając tym samym sporą rewolucje w codziennym odżywianiu powtarzałam sobie jak mantrę słowa popularnego hasła 'Pij wodę - będziesz zdrowa'
Jednak podchodziłam do niego z dużym dystansem. 
Jakie właściwości może wykazać zwykła woda ? Jedyne co mi przychodziło wówczas do głowy to fakt, że pozytywnie wpływa na sylwetkę ponieważ nie została wzbogacona o substancje słodzące, które znajdują się w napojach kolorowych.
Jednak jak się okazuje to tylko jeden mały element udowadniający pozytywne rezultaty regularnego picia wody !
Niewystarczająca ilość płynów w organizmie wpływa nie tylko na samopoczucie, a także na to, w jaki sposób prezentuje skóra. 
Woda nawilża ją od zewnątrz dzięki czemu staję się jędrna, elastyczna i zachowuje piękny wygląd.
Zalet picia wody jest mnóstwo, a tej przefiltrowanej jeszcze więcej !
Dzbanek Aquaphor Jasper zawiera wkład magnezowy B100-25 MAXFOR Mg 2+, który skutecznie zmiękcza wodę, zapobiegając osadzaniu się kamienia.
Niewystarczająca ilość płynów w organizmie wpływa nie tylko na samopoczucie, a także na to, w jaki sposób prezentuje skóra. Woda nawilża ją od zewnątrz dzięki czemu staję się jędrna, elastyczna i zachowuje piękny wygląd. Zalet picia wody jest mnóstwo, a tej przefiltrowanej jest jeszcze więcej. Dzbanek Aquaphor Jasper zawiera wkład magnezowy B100-25 MAXFOR Mg 2+, który skutecznie zmiękcza wodę, zapobiegając osadzaniu się kamienia.
Woda z zawartością magnezu bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm, posiada właściwości uspokajające i uodporniające, a tym samym zwiększa możliwości odporne organizmu. 
Wkład umożliwia przefiltrowanie AŻ 200 litrów wody !!!
Marka opatentowała specjalne włókna Aqualen pozwala usunąć z wody chlor, pestycydy, żelazo, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia, niwelując tym samym nieprzyjemny posmak i zapach wody.
Dzbanek wyposażony jest w elektroniczny licznik zużycia wody, który zlicza czas i ilość przefiltrowanej wody. 
To bardzo przydatne funkcja ponieważ umożliwia w pełni wykorzystać żywotność wkładu i wymienić go wtedy gdy jest to konieczne.
Z ekonomicznego punktu widzenia codzienne kupowanie butelek wody mineralnej jest dość kosztowne, szczególnie w skali miesiąca. Dlatego od kilku tygodni filtruje wodę, dzbanek filtrujący stał się stałym elementem mojej kuchni. Przefiltrowana woda jest znacznie czystsza niż kranowa i smakuje znacznie lepiej. Dziś postanowiłam opowiedzieć Wam o dzbanku filtrującym JASPER marki Aquaphor. Niewystarczająca ilość płynów w organizmie wpływa nie tylko na samopoczucie, a także na to, w jaki sposób prezentuje skóra. Woda nawilża ją od zewnątrz dzięki czemu staję się jędrna, elastyczna i zachowuje piękny wygląd. Zalet picia wody jest mnóstwo, a tej przefiltrowanej jest jeszcze więcej. Dzbanek Aquaphor Jasper zawiera wkład magnezowy B100-25 MAXFOR Mg 2+, który skutecznie zmiękcza wodę, zapobiegając osadzaniu się kamienia. Woda z zawartością magnezu bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm, posiada właściwości uspokajające i uodporniające, a tym samym zwiększa możliwości odporne organizmu. Wkład umożliwia przefiltrowanie AŻ 200 litrów wody !!! Marka opatentowała specjalne włókna Aqualen pozwala usunąć z wody chlor, pestycydy, żelazo, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia, niwelując tym samym nieprzyjemny posmak i zapach wody. Dzbanek wyposażony jest w elektroniczny licznik zużycia wody, który zlicza czas i ilość przefiltrowanej wody.
Dzbanek posiada uchylaną pokrywkę z systemem FLIP TOP, która ułatwia napełniane go wodą.
Wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, a także kolorystyką. Dostępny jest w trzech kolorach: białym, granatowym i limonkowym. Zachwyca minimalistycznym i eleganckim designem.
Dzbanek ma pojemność 2, 8 litra, posiada miarkę, która informuje jaką maksymalną ilością wody można go napełnić.
Dzbanki oraz wkłady filtrujące już niebawem pojawią się w sieci sklepów Biedronka.
Dzbanek filtrujący marki JASPER można obecnie nabyć w promocyjnej cenie: 24,99 zł, cena 3 szt. wkładów Maxfor również 24,99 oraz cena wkładu magnezowego 12,99. Promocja trwa do końca miesiąca.

11 komentarzy:

 1. Od dawna używam takiego dzbanka i tylko taką wodę pijemy w naszym domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dość niedawno rozpoczęłam przygodę z filtrowaniem wody i oceniam to zmianę na plus.
   Brak osadu w czajniku jest dowodem na to, że to ma sens :)

   Usuń
 2. Nie do końca zgodzę się, że powinniśmy pić wodę tuż przed posiłkiem- w ten sposób rozrzedza się soki żołądkowe, które potrzebne są do dobrego strawienia naszego posiłku :) A co do samej wody- piję albo butelkowaną z Biedry albo kranówę, nie jestem fanem zbyt dużej ilości minerałów w wodzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Porównując stan czajnika przed użyciem dzbanka filtrującego a po.. zdecydowanie warto zainwestować w urządzenie filtrujące :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Używam dzbanka oraz butelek do filtrowania wody i czuć różnicę znaczną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W moim domu rowniez uzywa sie takiego dzbanka, świetna sprawa <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki dzbanek polecasz? Usilnie walczę z nerkami i kminię nad jakimś db...

  OdpowiedzUsuń
 7. Używam dzbanka Aquaphor od pół roku i na pewno będę używać jeszcze wiele lat. Czytałam i oglądałam różne testy na sieci i wierzę że filtrowanie wody wpływa korzystnie na organizm :)

  OdpowiedzUsuń
 8. też go mam ale w białej wersji. od lat piję filtrowaną wodę, zawsze przy sobie mam też butelkę z filtrem

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger