Dlaczego produkty przeciwzmarszczkowe mogą postarzać?

Nie ma co się oszukiwać, nawet najdroższe kosmetyki nie są w stanie zahamować procesu starzenia się skóry. Mało tego ! Niektóre składniki znajdujące się w produktach do cery dojrzałej mogą paradoksalnie przyśpieszyć starzenie się komórek skóry.
Czas spojrzeć prawdzie w oczy, starzenie skóry to naturalny proces, każdą nas to czeka i chcąc nie chcąc trzeba się się z tym pogodzić i starzeć się z godnością.
Można też zaryzykować i zafundować sobie szereg zabiegów i poznać na własnej skórze cuda medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, ale wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że za kilka lat utracimy naturalność i zaczniemy upodobniać się do Jocelyn Wildenstein lub jak kto woli Donatelli Versace.
Wracając do kosmetyków,  warto zadać sobie pytanie: dlaczego moja skóra jest obojętna wobec działania kremu przeciwzmarszkowego, a jego efektywność można zaobserwować tylko na etykiecie produktu ?
Spójrz w lustro, tak to właśnie osoba którą widzisz jest za to odpowiedzialna. Jeden błąd i cały czar pryska.
Do czego zmierzam, kremy, sera oraz maseczki, które zapobiegają starzeniu się skóry bardzo często zawierają retinol oraz kwasy: salicylowy i glikolowy. I pomimo tego, że są bardzo skuteczne, sprawiają również, że cera staje się bardziej podatna na promienie UV.
A jak wiadomo wywierają bardzo negatywny wpływ na skórę, słońce jest głównym sprawcą starzenia się skóry.
Gdyby nie wpływ światła słonecznego na skórę, objawy starzenia się organizmu byłyby widoczne w dużo bardziej zaawansowanym wieku.
Mały słoiczek kremu z filtrem UV ma wielką moc ! Bez niego ani rusz. Nie tylko ma nieoceniony wpływ na skórę, ale i pozytywnie wpływa na efektywność kosmetyków o właściwościach przeciwwyważeniowych.
Wystarczy, że po jego wchłonięciu nałożymy na twarz produkt o takim działaniu.
To prosty sposób na zapobiegnięciu starzeniu skóry, a także ochrona przed niekorzystnym wpływem promieniu UV.

W jakim wieku najlepiej rozpocząć przygodę z kosmetykami przeciwzmarszczkowymi ?
To kwestia indywidualna. Mnie się nie śpieszy do wprowadzenia ich na stałe do codziennej pielęgnacji.
Dlaczego ? Wychodzę z założenia, że im później tym lepiej, uważam, że nie ma co przedwcześnie przyzwyczajać skóry do ich efektywności, ponieważ za kilka lat gdy zauważymy na twarzy skutki upływu czasu to dotychczasowa pielęgnacja może okazać się nieskuteczna.
Powszechnie się przyjęło, że pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia, jednak ja się z tym nie zgodzę. Ich pojawienie zależy od wielu czynników, jedna skóra starzeje się przed przekroczeniem tej "granicy" a inna mimo, że 30 letnia dalej prezentuje się jakby miała 7 lat mniej.
Najlepiej przyglądać się skórze i samodzielnie stwierdzić czy to już TEN czas, wówczas warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki z silniejszymi składnikami m.in kwasem hialuronowym, salicylowym, glikolowym, przeciwutleniaczami oraz peptydami.
Najlepsze co możemy zrobić dla skóry to wybrać kosmetyki o takim działaniu jakiego tak naprawdę potrzebuje.
Moja nieustannie domaga się nawilżenia, a więc kremu do twarzy o właściwościach nawilżających używam w ilościach hurtowych.
W okresie jesienno - zimowym dodatkowo brakuje jej "zastrzyku energii", buntuje się, staje się szara przez co nie wygląda zdrowo.
Jest to dla mnie informacja, że mój organizm odnotował braki witaminowe, wówczas decyduje się na radykalne zmiany w diecie, a także stosuje kosmetyki, które poprawiają wygląd cery i dostarczają skórze witaminy E, A oraz zawierają wyciąg z roślin.
Im ich skład będzie krótszy tym lepiej !

3 komentarze:

  1. Spotkałam się z różnymi poglądami na ten temat, ale ja sama uważam, że nie ma co się nadmiernie spieszyć z taką intensywniejszą pielęgnacją. Jest to kwestia bardzo indywidualna, ale generalnie uważam, że przed 30-tką, a czasem i po wystarczy dobry kosmetyk ochronno-nawilżający :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziwne, dziwne, bardzo zainteresował mnie ten temat. Wydaje mi się, że odpowiednia dieta, suplementacja i dobrze dobrane produkty moga pomóc, ale nie jest łatwe znaleźć coś dobrego w tym świecie, który jest przepełniony reklamą i pieniędzmi. :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Od lat w ogóle sie nie opalam. Czuje sie młodo i chce tak wygląda jak najdłużej. Sięgam po kwasy i kosmetyki z retinoidami

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger