#KU PIĘKNU - triki urodowe

# CHŁODNA WODA Moja babcia zawsze mi powtarzała: nie myj włosów gorącą wodą. Jako mała dziewczynka nie rozumiałam o co jej chodzi, nie dostrzegałam w tych słowach cennej rady na przyszłość. Jaki związek na włosy może mieć temperatura wody. To tylko woda ! - myślałam jeszcze kilka lat temu. Teraz wiem, że w tych słowach tkwi sekret pięknych, zdrowych i gładkich włosów. Przepłukanie włosów zimną wodą zamyka łuski włosów, przez co stają się gładsze i lśniące. Efekt natychmiastowy ! # MASAŻ Jak nadać fryzurze objętości bez użycia cudownych wynalazków z drogeryjnej półki ? To proste ! Wystarczy opuścić głowę do dołu i masować ją u nasady. Włosy błyskawicznie zyskają na objętości i optycznie będzie ich więcej. # ZAMIENNIK SUCHEGO SZAMPONU Legenda głosi, że na świecie są dziewczyny, które nie potrafią żyć bez suchego szamponu. A jak kiedyś zostanie wycofany ze sprzedaży ? Nie brzmi to zbyt entuzjastycznie, prawda ? Suchy szampon można jednak w prosty sposób zastąpić zwykłą posypką dla niemowląt, talkiem, pudrem bambusowym czy...skrobią ziemniaczaną. #KOSTKA LODU Zimno kostek lodu ściąga pory skóry, odświeża, wygładza, poprawia ukrwienie skóry i ujędrnia. To świetny trik urodowy przed imprezą, zwłaszcza dla kobiet z problemem opadającego owalu twarzy. #PASTA DO ZĘBÓW I ASPIRYNA To pogromcy każdej krostki. Pasta do zębów świetnie „wyciąga” pryszcza na wierzch, a aspiryna skutecznie go usuwa, nie pozostawiając po sobie przebarwienia. #MAŚĆ Z WITAMINĄ A Tak nazywa się 'złoty środek' na...wszystko. Maść z witaminą A sprawdza się świetnie jako błyszczyk do ust, jako krem pod oczy, krem do stóp i dłoni. Świetnie regeneruje, nawilża i wygładza skórę. No i kosztuje grosze! #NAJPIERW PERFUMY, POTEM BALSAM Kolejność ma znaczenie ! To prosty trik na przedłużenie trwałości perfum, a ich zapach lepiej 'wtopi się' w skórę. Nie bez znaczenia są także miejsca newralgiczne takie jaka: nadgarstki, kark i miejsca za uszami, wówczas są duże szanse, że perfumy będą nam towarzyszyły wiele długich godzin. #ZŁA ODŻYWKA DO WŁOSÓW Czy zdarzyło Wam się kupić odżywkę do włosów, która nie spełniła Waszych oczekiwań ? Mnie też się zdarzyło... :) Co wówczas robimy ? Zazwyczaj powód naszego rozczarowania wyrzucamy do kosza. To błąd ! Można jej nadać drugie życie ! Odżywka do włosów świetnie sprawdza się zamiast pianki do golenia nóg.

# CHŁODNA WODA
Moja babcia zawsze powtarzała: nie myj włosów gorącą wodą.
Jako mała dziewczynka nie rozumiałam o co jej chodzi, nie dostrzegałam w tych słowach cennej rady na przyszłość.
Jaki związek na włosy może mieć temperatura wody. To tylko woda ! - myślałam jeszcze kilka lat temu.
Teraz wiem, że w tych słowach tkwi sekret pięknych, zdrowych i gładkich włosów.
Przepłukanie włosów zimną wodą zamyka łuski włosów, przez co stają się gładsze i lśniące. 
Efekt natychmiastowy !

# MASAŻ
Jak nadać fryzurze objętości bez użycia cudownych wynalazków z drogeryjnej półki ?
To proste ! Wystarczy opuścić głowę do dołu i masować ją u nasady. Włosy błyskawicznie zyskają na objętości i optycznie będzie ich więcej.

# ZAMIENNIK SUCHEGO SZAMPONU
Legenda głosi, że na świecie są dziewczyny, które nie potrafią żyć bez suchego szamponu.
A jak kiedyś zostanie wycofany ze sprzedaży ? Nie brzmi to zbyt entuzjastycznie, prawda ?
Suchy szampon można jednak w prosty sposób zastąpić zwykłą posypką dla niemowląt, talkiem, pudrem bambusowym czy...skrobią ziemniaczaną.

#KOSTKA LODU
Zimno kostek lodu ściąga pory skóry, odświeża, wygładza, poprawia ukrwienie skóry i ujędrnia. To świetny trik urodowy przed imprezą, zwłaszcza dla kobiet z problemem opadającego owalu twarzy.

#PASTA DO ZĘBÓW I ASPIRYNA
To pogromcy każdej krostki. Pasta do zębów świetnie „wyciąga” pryszcza na wierzch, a aspiryna skutecznie go usuwa, nie pozostawiając po sobie przebarwienia.

#MAŚĆ Z WITAMINĄ A
Tak nazywa się 'złoty środek' na...wszystko.
Maść z witaminą A sprawdza się świetnie jako błyszczyk do ust, jako krem pod oczy, krem do stóp i dłoni. Świetnie regeneruje, nawilża i wygładza skórę. No i kosztuje grosze!

#NAJPIERW PERFUMY, POTEM BALSAM
Kolejność ma znaczenie ! To prosty trik na przedłużenie trwałości perfum, a ich zapach lepiej 'wtopi się' w skórę.
Nie bez znaczenia są także miejsca newralgiczne takie jaka: nadgarstki, kark i miejsca za uszami, wówczas są duże szanse, że perfumy będą nam towarzyszyły wiele długich godzin.

#ZŁA ODŻYWKA DO WŁOSÓW
Czy zdarzyło Wam się kupić odżywkę do włosów, która nie spełniła Waszych oczekiwań ?
Mnie też się zdarzyło... :)
Co wówczas robimy ? Zazwyczaj powód naszego rozczarowania wyrzucamy do kosza.
To błąd ! Można jej nadać drugie życie ! Odżywka do włosów świetnie sprawdza się zamiast pianki do golenia nóg.

10 komentarzy:

 1. ja nie znoszę używać złej odżywki do golenia nóg, odrzuca mnie bo czuje takie babranie się "jak ulepek" już chyba bym wolała na sucho jechać :P o kostkach nie słyszałam natomiast inne triki stosuję :P mąka ziemniaczana czasami się sprawdza jako puder transparentny :P

  OdpowiedzUsuń
 2. W kwestii perfum u mnie sprawdza się trik - najpierw odrobina wazeliny, później perfumy :) A do chłodnej wody próbuję się przekonać, a wciąż mi się nie udaje :D A efekty są naprawdę świetne! Tylko jak taka miłośniczka gorącej wody ma się przekonać do zimnego strumienia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba kupię tą maść z witaminą A :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie no mega są te triki/rady/wskazówki :) Niektóre znałam a niektóre nie. Wplotę je wszystkie do mojej pielęgnacji ciała i włosów :) dzięki i pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za cenne wskazówki ;) W wolnym czasie wprowadzę je w życie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. jakie zaskoczenie- wszystkie te triki znam :P tylko jeśli chodzi o perfumy to na szkoleniu miałam na odwrót- najpierw balsam potem perfuma i jeśli chodzi o miejsca to w tej chwili już odchodzi się od typowych stres- za uszami, nadgarstki, zgięcia łokci czy kolan i miejsca blisko tętnic, bo nie ma to większego znaczenia. U każdego w innym miejscu zapach ma różną intensywność. I nie bać się psikać włosów- nic im się nie dzieje. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny trik to zmiękczona woda prysznicowa - w miękkiej wodzie kosmetyki lepiej działają i przede wszystkim skóra i włosy nie są przesuszone.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger