Idealne paznokcie

Nasze paznokcie są ozdobą dłoni dlatego zawsze powinny mieć perfekcyjny kształt.
Lakier powinien być tylko dodatkiem... Wybór kształtu paznokcia zależy od gustu a i tak całkowicie nie uda nam się zmienić jego kształtu.
Generalnie wyróżniamy cztery podstawowe kształty paznokci: okrągły, kwadratowy, owalny i spiczasty. Każdy z nich pasuje do innego rodzaju dłoni.
Bardzo ważnym elementem budowy paznokcia, który ułatwia dobór właściwego kształtu płytki, jest obłączek (lunula). Jest to jaśniejszy obszar w kształcie półksiężyca znajdujący się tuż przy skórce wokół paznokcia. Zasada jest prosta – jeżeli twój obłączek jest zaokrąglony, taki sam powinien być kształt paznokcia. Natomiast posiadaczki kwadratowej lunuli powinny piłować paznokcie na kwadratowo.
Rodzaj płytki paznokcia ma duży wpływ na wybór jego kształtu.
Posiadaczki krótkiej, szerokiej płytki powinny piłować paznokcie na kwadratowo. Natomiast kształt długiego paznokcia najlepiej zaokrąglić. W wypadku paznokcia długiego i wąskiego świetnie prezentuje się spiczasta końcówka. Wyjątkiem jest kształt owalny, który pasuje do niemal każdego rodzaju paznokcia.

Niezwykle ważna w doborze idealnego kształtu paznokcia jest budowa i kształt palców dłoni. Posiadaczki długich, wąskich palców powinny wybierać kwadratowy kształt paznokcia, natomiast spiczaste końce optycznie wydłużą krótsze palce. Jeżeli twoje palce są szerokie, postaw na zaokrąglone końcówki, a paznokcie noś raczej krótkie.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger