Reanimacja kosmetyków do makijażu oczu

Gdzie przechowywać kosmetyki, aby jak najdłużej nam służyły?
Co robić gdy nasz ulubiony lakier do paznokci powoli traci swoje życie ?
Są sposoby które pomogą przedłużyć życie naszych kosmetyków.

Cienie, tusze, kredki i eyelinera - podstawa makijażu oczu. Chociaż z tym eyelinerem to różnie bywa...
Codzienne używanie tuszu do rzęs powoduje wpompowywanie powietrza do środka opakowania. Nasz tusz zaczyna gęstnieć i pojawiają się niechciane grudki.
Co należy robić aby temu zaradzić ? Okazuje się że jest wiele sposobów aby uratować naszą mascarę.

Nowe życie tuszu do rzęs.

1. Gęstniejący tusz należy włożyć do szklanki z bardzo gorącą wodą. 5-10 minut we wrzątku i nasz tusz odzyskuje swoją pierwotną konsystencję.
2. Innym sposobem jest częste przemywanie szczoteczki mleczkiem do demakijażu. Uniemożliwi to gromadzenie się tuszu w jej zakamarkach, dzięki czemu maskara nie będzie sklejać rzęs, ani nie pozostawi brzydkich grudek. Jest jednak ryzyko że płyn do demakijażu okaże się zbyt tłusty dla tuszu do rzęs i może się mocno wydłużyć czas wysychania rzęs. Dlatego ta metoda powinna być stosowana wyłącznie dla tuszy wodoodpornych.
3. Gdy na szczoteczce znajduje się zbyt dużo tuszu nie powinniśmy usuwać go chusteczką ani nie wycierajmy o brzegi opakowania – może to bowiem spowodować, że postaną w ten sposób suche grudki, które potem znajdą się na rzęsach.
4. Tego typu kosmetyk należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu gdzie nie będą docierały do niego promienie słońca. To bardzo ważne, bo w przeciwnym razie maskara zacznie się „kawalić”.

Nieśmiertelne kredki do oczu i cienie do powiek

1. Kiedy wysłużona już kredka do oczu jest miękka i łamliwa, należy włożyć ją na ok. 2 godziny do zamrażalnika. Tym sposobem sprawimy, że wkład kredki ponownie będzie trwardy, dzięki czemu będzie ją można znów temperować. Taki sam zabieg możemy stosować wobec konturówki.
2. Cienie do rzęs, które straciły już dawną świeżość, można jeszcze wykorzystać do makijażu brwi. Odcienie brązu (wskazane dla brunetek) czy szarości (polecane blondynkom) sprawią, że brwi będą wyglądały dużo bardziej naturalnie niż gdyby pomalować je kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem lub czystą szczoteczką po tuszu do rzęs.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Różowy świat Marthe , Blogger